MOTO & ATV / Мотокрос Новини

Силни мотокрос състезания в Бяла и Левски

Byala_motokros_2015Този уикенд докато някои от българските състезатели взеха участие в първи кръг от ЕШ и ИЕШ по Супермото в Румъния, другите се съсредоточиха върху мотокрос участията си и решиха да направят силни тренировки преди Гран при на Сливен на 17 май. Най-добрите пилоти в зрелищната дисциплина можеха да избират между мотополигоните във Васил Левски и Бяла, русенско, които бяха домакини на две изключително конкурентни традиционни състезания.

Двойна победа за Жулиян Георгиев в клас 85 сс в Бяла
Jujo_byala_motokros_2015Интересни битки, много емоции и голямо шоу за публиката – така премина традиционното състезание по мотокрос в Бяла, русенско. Надпреварата бе втори кръг от Северозападния шампионат, а стартовият списък включваше някои от най-добрите състезатели на България. Ето и резултатите от двата манша в неделя:

В клас 65 сс челната тройка окупираха Християн Даков от гр. Левски, НХ ГРУП, Виктор Бориславов (“Мотоспорт Варна”) и Радостен Михайлов от Айтос.
В клас 85 куб. см Жулиян Георгиев (“Мото Рейсинг Варна”) спечели без проблем двата манша с атрактивно каране и много шоу за публиката. До него на подиума застанаха Николай Малинов от София и Виктор Касабов от Левски, а топ 5 допълни състезателят на домакините Даниел Велков.

В клас МХ2 добра тренировка за Гран при на Сливен тази седмица направи Любомир Васев от СК МХ “Шулц”, който спечели победата в Бяла, а Момчил Иванов – „Мотоспорт”- Варна и Томислав Томов СКПХ „Шулц” се класираха съответно на второ и трето място.

Едно от най-атрактивните състезания отново беше в най-големия клас МХ1, където без изненада победата взе Тодор Тотев (МК „Литекс Ловеч Мотор Спорт”), а топ 3 допълниха Георги Георгиев („Мишел Рейсинг”) и Денислав Ангелов от „Бяла Рейсинг”

При непрофесионалистите в клас МХ3 до 40 години спечели лидерът в републиканския шампионат Мартин Тодоров от МК „Калабак”, а подиумът допълниха Георги Недев SIX Sports- Велико Търново и Венцислав Братованов от СКМХ „Шулц”.

В МХ3 над 40 години първото място взе Веселин Малинов от София, а до него на стълбичката за награждавенето се качиха Димитър Милешки от Троян и Захари Томов от СКМХ „Шулц”.

Атрактивни състезания и на мотополигона в град Васил Левски

Motokros_Levski_2015Близо 2000 души наблюдаваха атрактивните мотокрос състезания в град Левски, където традиционният мотокрос се проведе за 34-та поредна година.

“Мисля, че се получи чудесен мото-празник. Малко преваля и намокри трасето единия ден, но така дори беше по-интересно. Състезателите бяха наградени по маншове, като всички до пето място получиха парична награда. Надяваме се традицията да продължи и следващата година” – каза след финала кмета на град Левски Тодор Стоянов.

Ето и победителите:

В клас 65 сс първото място с победи в двата манша спечели Денислав Момчев. При 85 сс, докато Жулиян Георгиев победи конкуренцията в Бяла, най-големият му опонент в РШ Алекс Димитров спечели зае без проблем първото място в Левски.

В клас МХ2 челната тройка в първия манш окупираха Тони Цветков, Кристиян Ангелов и Кристиян Петков. Във втория манш обаче нещата се развиха по малко по-различен начин. Валентин Роглев, който пукна гума и не завърши първото състезание, без проблем успя да спечели второто. Кристиян Ангелов завърши втори, а Тони Цветков – трети.

В клас МХ1 на трасето след дълго отсъствие се върна Имет Бекиров, който с по-добър втори манш спечели победата в Левски. В първия манш първото място зае Веселин Иванов.

Състезателите в клас МХ, който в Левски се казваше Open B, също зарадваха публиката с много шоу и интересни гонки. Тук изключително добре се представиха пилотите на АИТ “Рейсинг”, които тази година се очертават едни от фаворитите в тази категория. Техният представител Янко Зоков спечели победата в първия манш, съотборникът му Георги Тодоров се нареди на третото място. Втори се класира Васил Стоянов. Във втория манш победата грабна друг фаворит в РШ Юлиян Райчев, а Зоков взе второто място. Тодоров отново беше трети, но зае второто място в крайното класиране.

Следващото предизвикателство за българските състезатели по мотокрос е Гран при на Сливен – трети кръг от републиканския шампионат, който ще се проведе този уикенд.