рали Breslau / Рали Новини

Breslau Poland 2020: удържаме лидерството и след етап 2

Вторият ден на Breslau Poland 2020 отново бе много динамичен за двата български екипажа в надпреварата. Тандемът Цанко Цанков затвърди лидерството си при SSV-бъгитата, а Константин Чолаков и Ивайло Жеков, въпреки ударното си темпо, отново имаха несполуки.

Цанко и Зорница удържаха втора етапна победа, като надделяха с по-малко от три минути именно над Константин и Ивайло. Така, миналогодишните шампиони увеличават аванса си в генералното класиране с почти 8 минути пред френския екипаж Ян Ван Беек – Еманюел Баро (трети за деня).

Радостта на Чолаков и Жеков за второто място в етапа, обаче, бе краткотрайна. Оказа се, че са допуснали навигационна грешка и в част от отсечката са карали по успоредно на официалното трасе. Това доведе до изпуснати контролни точки и наказание от 43 минути. И вместо на второ, се оказаха на 15-о място в подредбата за деня. В генералното класиране бургаският тим е на 27-о място.

В останалите класове:

Най-бърз при крос-кънтри автомобилите във втория ден на Breslau Poland 2020 бе холандецът Рик Ван Ден Бринк (Toyota). Начело в генералното класиране, обаче, излезе ветеранът в полския рейд Франк Стенски (Mercedes). Стенски финишира втори за деня, а предния ден бе 5-и. Победителят от етап 1 Ярослав Андржейски изостана до 5-ото място и вече е трети в подредбата.

При мотористите, Андриус Лискус от Литва (Honda) запазва лидерството си, макар да завърши етап 2 на трето място. Отсечката бе спечелена от холандеца Пол Спиерингс (Husqvarna), който се изкачи от 6-о до 3-о място в генералното. В класа на ATV-четириколките полякът Даниел Раджио (Polaris) продължава да е лидер. Водач при камионите остава германецът Том Хойер (Tatra).

Breslau Poland 2020: Leg 2 trucks

В екстремния клас на Breslau Poland 2020, англичанинът Джим Марсдейн оглави генералното класиране при всъдеходите, след като спечели втория етап с голяма преднина. При камионите под 7,5 тона начело излезе Щефан Браун с Unimog, а при най-тежките новият лидер е Ралф Бритз (MAN, Германия).