рали Breslau / Рали Новини

Десислав Славчев, Мартин Хеле и Хаген Майкранц са победителите в Breslau Balkan 2012

Преди броени часове завърши последният, 8-и етап на международната оф-роуд надпревара Breslau Balkan 2012. Състезанието, което привлече на старта над 50 екипажа от 14 държави завърши със 180-километров етап за категория „Крос Кънтри” и не много дълга, но свръхтежка отсечка за клас „Екстрем” в района на Шумен.

В рали-рейд категорията, големите победители са Десислав Славчев и Маргарита Стайнова (Mercedes G). Дуото набра скорост в последните дни, стопявайки разликата си с останалите екипажи. Това в комбинация с малшанса на Петър Ценков ги изстреля начело на генералното класиране.

В екстремния клас, германците Мартин Хеле – Волфганг Браун (Toyota) успешно защитиха миналогодишната си титла. При мотоциклетите, едноличен водач в класирането остана Хаген Майкранц (КТМ). Очаквайте подробности за цялостното класиране