Международни / Рали Новини

Холовчиц и X-Raid със Световната купа след Baja Portalegre 500

Holowczyc_x-raid_baja_portalegre_2013Кшищоф Холовчиц с Mini X-Raid спечели Световната крос-кънтри купа на FIA в клас Т1. Това стана след като полякът, навигиран от Андреас Шулц спечели последния кръг от шампионата Baja Portalegre 500 в Португалия.

Baja Portalegre 500 предложи на участниците два тежки 200-километрови втапа, но въпреки сериозния натиск на конкурентите Холовчиц бе безапелационен. Така X-Raid за шеста поредна година печели титлата в кралския клас на шампионата. Най-големите конкуренти на полския топ пилот – Жан Луи Шлесер и Нани Рома не стартираха в Португалия, но активите им през годината им осигуриха съответно второто и третото място в Световната крос-кънтри купа на FIA.

В клас Т2 световен шампион стана руският тандем Александър Бараненко – Роман Елагин с Toyota Land Cruiser 200. Руснаците записаха 5-о място в генералното класиране на Baja Portalegre 500.

X-Raid стартира в Португалия с няколко нови пилота. Очаква се тимът на Свен Квант да атакува рали „Дакар” 2014 с армада от близо 10 машини.