MOTO & ATV / Мотокрос Новини

Печето в топ 10 с дебюта си за Monster Energy Kawasaki

Petar_Petrov_Monster_Energy_Kawasaki_debut_englandПетър Петров атакува топ 10 в Гран при на Англия – 7 кръг от световния мотокрос шампионат, още при дебюта си за отбора на Monster Energy Kawasaki MX2 Racing Team.

Въпреки лошите стартове и липсата на късмет в двата манша Печето постигна резултат 11-9, доказвайки колко са важни мотора и отбора за първенството на планетата, за да разкриеш възможностите си. На старта на първия манш камък удря очилата на българския състезател и ги разбива, а във втория сблъсък с друг състезател го изпраща на почти последна позиция. Въпреки това обаче Петър даде всичко от себе си и показа на новите си спонсори защо заслужава да бъде част от заводския тим Monster Energy Kawasaki.

Печето се класира за втори път в топ 10 през 2015-та, като до момента той има и едно 9-то място в Гран при на Тайланд (2-ри кръг).

Petar_Petrov_Monster_Energy_Kawasaki_debut_england_3„Това беше първото ми състезание с отбора на Monster Energy Kawasaki MX2 Racing Team и съм щастлив с промените, които направих през уикенда, дори да не харесвам толкова много тази писта. Имах само 4 дни, за да свикна с новия мотор преди да дойда тук и завърших на 10-то място в овърола с 11-та и 9-та позиция. Вторият ми старт бе наистина лош; Томаш намери неутрална позиция и аз го ударих, така че трябваше да наваксвам от почти последна позиция. Все пак направих някои добри изпреварвания и успях да финиширам 10-ти. Тази седмица ще направим повече тестове, моторът е много мощен, аз вече имам класиране в челната десетка още в първото състезание само след няколко дни тестове, така че сега гледам напред към следващия кръг“ – каза Петър Петров след финала.

Petar_Petrov_Monster_Energy_Kawasaki_debut_england (1)Победител в клас МХ2 на Гран при на Англия стана Валентин Жилот (Yamaha), следван от Джефри Херлингс (KTM) и Джорди Тиксие (Kawasaki). Лидер във временното генелално класиране обаче продължава да бъде Херлингс – със 308 т., а Жилот е много назад от него – с 216. На третото място се намира Полс Джонас – 213 т. За момента, новият пилот на Monster Energy Kawasaki Петър Петров се намира на 12-то място със 123 т., а световният шампионат по мотокрос продължава на 31 май с Гран при на Италия.