рали Breslau / Рали Новини

Родна доминация и в етап 2 на Balkan Offroad Rallye 2015

balkan_offroad_200915_web (2)Българите продължават да диктуват темпото в международната надпреварата Balkan Offroad Rallye 2015. В отсечката около Самоков, родните пилоти в челото на класирането са безпощадни по тежките трасета.

В „крос-кънтри“ категорията, където имаме най-много участници, родните машини окупираха предните места. При автомобилите, конкуренцията между първите три екипажа е убийствена. Ивайло Върбанов и Георги Антов с Мицубиши спечелиха 150-километровата отсечка и се изкачиха до трето място в генералното класиране. А там начело излязоха Десислав Славчев и Маргарита Стайнова (Мерцедес), но с нищожните 7 секунди преднина пред Петър Ценков и Иван Маринов (Опел). Върбанов и Антов са трети, със също нищожна разлика от водачите – 33 секунди.