Българският екипаж Петър Ценков – Иван Маринов (Opel Antara RR) завършиха участието си в Silk Way Rally 2012 на 23-то място. Нашите пилоти бяха на тази позиция и по време на днешния последен етап 5 от надпреварата.

Класирането на българския тим може да се нарече повече от успешно, тъй като участието им в Silk Way Rally 2012 бе дебютно – Ценков за първи път се състезава с автомобил, а за Маринов това е първо състезание със сложна пустинна навигация. Българите са сред 37-те завършили надпреварата автомобили, от стартирали над 100.
Съотборникът на Ценков Раул Даниньо, успя да се пребори за 10-ото място в надпреварата, а доставчикът на състезателните автомобили Opel Балаш Жалай (който осигуряваше и асистенцията на нашите) предизвика фурор, класирайки се на второ място.

Иначе, при автомобилите днешният ден бе изключително драматичен. Досегашният едноличен лидер в генералното класиране Кристиан Лавей (Proto Dessoude) получи тежка повреда, която му костваше страшно много време и го отпрати на 5-о място в класирането. Така, новият победител в Silk Way Rally 2012 е Борис Гадашин (G Force Proto). Челната тройка след него и Жалай допълни ветеранът Мирослав Заплетал (Hummer H3).

При камионите, ситуацията бе сходна с тази на колите. Досегашният лидер Едуард Николаев остана в дюните поради проблем с двигателя. Подгласникът му Алес Лопрайс също загуби много време днес и така челната тройка се пренареди тотално. Победител при “големите” стана Айрат Мардеев (Камаз), следван от Петер Верслуис (MAN) и Антон Шибалов (Камаз).